Астрономи вже давно вивчають центр Чумацького Шляху, в якому знаходиться надмасивна чорна діра Стрілець A *, по масі перевершує наше Сонце в 4 мільйони разів. Але завдяки розвитку технологій, у вчених з’являються нові інструменти для спостережень, що дозволяють розглянути центр Чумацького Шляху в нові подробиці. Тому в оточенні Стрільця А * нерідко виявляються нові, неймовірно дивовижні деталі.

У 2016 році астрономи з Північно-західного університету в Еванстоні (США) повідомили про виявлення незвичайної зігнутої «нитки» протяжністю 2,3 світлових роки, яка, за припущеннями, може брати свій початок десь поблизу центру Чумацького Шляху, але на той момент розглянути об’єкт в деталях не дозволяв рівень якості одержуваних даних.

Перевірити припущення вирішила команда астрономів з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі (США). Вчені розробили новий метод спостереження, який в підсумку дозволив отримати радіозображень високого дозволу центральної області нашої галактики. Про результати виконаної роботи дослідники поділилися в журналі The Astrophysical Journal.

«Завдяки поліпшеному зображенню ми змогли розглянути нитка по всій її довжині, встановивши, що вона знаходиться дуже близько до надмасивної чорної діри, практично поруч з її горизонтом подій. Але попереду ще багато роботи, щоб з’ясувати справжню природу цього загадкового об’єкта », – розповідає провідний автор дослідження Марк Морріс.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here