Фахівці університету Сіднея розробили нові кісткові імплантати, надруковані на 3D-принтері з кераміки. Завдяки ним кістки зростаються швидше, а згодом і самі імпланти обростають кістковою тканиною.

Професор Хала Црейкат разом з колегами довго вивчала проблеми відновлення кінцівок після травм. Як відомо, серйозні переломи досить довго заживають, та й у разі одужання повна працездатність кінцівці не гарантується – кістки можуть зростися неправильно. Досліджуючи різні матеріали, Хала Црейкат вирішила використовувати для створення керамічних протезів 3D-принтер. По-перше, імпланти в цьому випадку завжди під рукою, та й виготовити їх завжди можна швидко і саме скільки потрібно.

Тепер за допомогою керамічних імплантів, обростають кістковою тканиною, можна швидко відновити зламані кінцівки. Ще рік тому відсоток вдало відновилися кінцівок становив приблизно 25 відсотків, але рік потому Хала Црейкат змогла домогтися успіхів майже в 90% випадків. Зараз, після імплантації імплантів, навіть гіпс потрібно носити не більше місяця.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here