Компанія Fisker Automotive, недавно оголосила про створення люксового седана, здатного потіснити позиції Tesla, продовжує працювати і в інших напрямках. Нещодавно компанія представила проект безпілотного шаттла, здатного самостійно перевозити пасажирів в «розумних» містах.

Поки про шаттл практично нічого не розповідають. Відомо лише, що розробка ведеться спільно з китайською компанією Hakim Unique Group, яка інвестувала в Fisker Automotive кругленьку суму. Шаттл буде називатися Orbit і після виходу матиме всі шанси на те, щоб стати громадським транспортом нового покоління – в порівнянні з іншими подібними автобусами, в ньому буде більше посадочних місць. Скільки саме – не уточнюється, але, якщо брати в порівняння подібні проекти інших виробників, де зазвичай є шість посадочних місць, можна припустити, що за рахунок відсутності у Fisker Orbit кабіни кількість сидінь може збільшитися до восьми штук. Крім того, всередині салону встановлять великий дисплей, на якому буде відображатися поточний маршрут із зупинками.

У Fisker відзначають, що Orbit не доведеться довго чекати. На дорогах «розумного» міста Hakim Unique автобус з’явиться вже в кінці наступного, 2018 року. Якщо врахувати, що Hakim Unique Group має філії в різних містах і країнах, можна припустити, що дітище Fisker з’явиться в різних місцях нашої планети.

Ідея безпілотних шатлів активно просувається розробниками з різних країн. Є аналогічні проекти і в Росії. Так, компанія VolgaBUS самостійно розробляє модульну безпілотну платформу «MATRЁSHKA», на базі якої можна буде змонтувати пасажирський шаттл або вантажну платформу на електротязі. Раніше повідомлялося, що «матрьошки» вже почали проходити тестування в російському Іннополісе. На даний момент їх розробка триває.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here