Qualcomm і BlackBerry розповіли про своє нове партнерство, яке стосуватиметься автомобільної індустрії. На сьогоднішній день цифрові технології знаходять все більше застосування в автомобілях. І тому не дивно, що технологічні компанії, що володіють чимось, що може бути використано в транспорті, спрямовують свої зусилля на вдосконалення своїх технологій, в тому числі і спільне.

Qualcomm Technologies і BlackBerry анонсували свій новий стратегічне співробітництво в спільній роботі над розробкою і виробництвом новітніх автомобільних платформ для нового покоління транспортних засобів. В рамках даної угоди обидві компанії стануть працювати над оптимізацією ряду апаратних платформ Qualcomm в поєднанні з програмним забезпеченням QNX компанії BlackBerry для різного застосування. Більш докладно нове повідомлення було розглянуто Міхаєм Матеєм (Mihai Matei) на сторінках ресурсу androidheadlines.com в контексті додаткових подробиць, розглянутих ресурсами zdnet.com і cnet.com.

Два технологічних гіганта також дійшли згоди про оптимізацію програмного забезпечення BlackBerry OTA і Secure Credential Management Services (SCM) для використання з деякими модемами Qualcomm Snapdragon з метою забезпечення високої продуктивності автомобільних платформ таким чином, щоб економити час і знизити витрати.

QNX є Unix-подібної операційної системою, вперше представленої на початку 1980-х років Quantum Software System. Ця операційна система була в підсумку придбана BlackBerry RIM в 2010 році. Надалі вона була використана канадським вендором мобільних девайсів для створення операційної системи BlackBerry Tablet OS для планшета PlayBook. Саме плафторми QNX була основою мобільного програмного забезпечення BlackBerry 10, яка застосовувалася в телефонах канадського вендора. І саме їй належить, можливо, знайти собі нове застосування в автомобільній індустрії в поєднанні з модемами і бездротовими технологіями компанії Qualcomm.

Хоча розглянута платформа більше не використовується канадською компанією в мобільних девайсах, QNX продовжує знаходити собі застосування в індустрії автомобільного транспорту, а також в інших сферах. Найбільш новою версією цієї операційної системи на сьогоднішній день є випущена в січні 2017 року QNX SDP 7.0 (Software Development Platform), що характеризується підтримкою C ++ 14 і ARM, а також 32-бітних і 64-бітних платформ компанії Intel.

Частиною нової угоди між компаніями Qualcomm і BlackBerry є також і те, що дві відомі кожному цінителю високих технологій компанії стануть працювати над оптимізацією створюваних Qualcomm технологій для їх застосування з програмним забезпеченням QNX. Кінцевим результатом спільної роботи технологічних компаній може стати використання даного поєднання для різних сфер застосування в автомобільній індустрії.

Оскільки починає розвиватися безпілотний транспорт, то лідерам індустрії належить чимало попрацювати в різних сферах, щоб створити безпечні і продуктивні технології для транспорту нового покоління. Слід зазначити, що цей відомий чипмейкер не вперше починає роботу над майбутнім безпілотних автомобілів в партнерстві з іншим технологічним гігантом. Адже раніше в поточному році подібне партнерство компаній Qualcomm і LG Electronics також було анонсовано і, ймовірно, в майбутньому стануть з’являтися повідомлення про багатьох подібних розглянутої ініціативах.

Угода між компаніями не є ексклюзивним. QNX для компанії BlackBerry залишається основою її програмного забезпечення і стратегії Інтернету речей. Важливість даного ПЗ лише зросла, коли пріоритети компанії змістилися від апаратного до програмного забезпечення. Платформа дозволяє розробникам створювати додатки для автомобілів.

Слід зазначити, що Qualcomm і BlackBerry є партнерами вже більше десятиліття. Переважно співпрацю цих найвідоміших технологічних компаній виражалося в використанні компанією BlackBerry чіпсетів від Qualcomm в своїх мобільних девайсах. Коли в червні поточного року компанією BlackBerry був представлений її QNX Hypervisor 2.0, Qualcomm прийняла рішення про використання системи в деяких своїх розробках, в числі яких автомобільна платформа Snapdragon 820A. Таким чином, мова йде про подальше розширення співробітництва компаній.

На сьогоднішній день автомобільний сектор є одним з найбільш значущих для технологічних компаній. Для BlackBerry її інтерес до автомобільної індустрії є важливою складовою стратегії трансформації компанії та зусиль глави компанії Джона Чена (John Chen) по переходу від створення продуктів, орієнтованих на споживачів, до продажу «бізнес для бізнесу» ( «business-to-business»).

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here