Про те, що Apple працює над власною версією автопілота, все говорили досить давно, але сама корпорація ввічливо відмовчувалася, не розкриваючи ніяких подробиць про проект. Мабуть, поки просто не було про що розповідати. Зараз же Руслан Салахутдинов, глава відділу досліджень ІІ Apple, виступив з доповіддю, в якому описав принципи роботи майбутнього автопілота і розповів про виконану роботу. Багато що з його слів вже знайоме по проектам інших компаній, але були і дійсно цікаві нововведення.

Наприклад, в Apple створили унікальну систему розпізнавання об’єктів, яка відмінно справляється із завданням навіть у складних ситуаціях. Навіть якщо об’єктив камери покритий краплями дощу, що істотно ускладнює для програми огляд і розпізнавання об’єктів, система все одно чітко розраховує відстань до об’єктів і безпомилково визначає розташування пішохода. У тому числі якщо людина, що переходить дорогу, наполовину схований від камер іншим автомобілем.

Цікава і система позиціонування авто. Вона працює, локализуя розташування машини на місцевості, одночасно з цим створюючи детальну тривимірну карту оточення, використовуючи датчики автомобіля. Такий підхід дозволяє системі автопілота приймати чіткі рішення в складних ситуаціях, коли потрібно діяти швидко, якщо, наприклад, на дорогу вискочив необережний пішохід.

На даний момент основною метою Apple є виробництво самоврядних човників для власного персоналу – вони допоможуть співробітникам і гостям швидше пересуватися по гігантському кампусу Apple і його околицях. Власних автомобілів Apple поки проводити не збирається, тому неясно, чи стануть шаттли єдиним варіантом застосування або ж автопілот застосують в інших розробках майбутнього.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here