Автомобілі двох великих корейських концернів Hyundai і Kia починаючи з 2019 року буде оснащуватися віртуальним асистентом, створеному на основі штучного інтелекту. AI-асистент буде здатний допомагати водіям і пасажирам в самих різних ситуаціях, роблячи їх поїздку максимально комфортною і не вимагає від них зайвих зусиль.

Асистент зможе, наприклад, визначити, яка музична композиція грає по радіо за допомогою сервісу SoundHound, і назвати її вголос. Він буде випереджати події, намагаючись вгадати, куди водій направляється в даний момент часу, і якщо його здогад виявиться правильною, він самостійно прокладе маршрут до місця призначення. Здогадки свої штучний інтелект буде засновувати на записах в календарі господаря автомобіля, на часі дня, звички та особливості життя власника.

Віртуальний помічник зможе також розповідати пасажирам прогноз погоди на сьогодні, вибирати зі списку світових і регіональних новин найцікавіші і озвучувати їх в короткій і зрозумілій формі. Зрозуміло, він буде здатний спілкуватися з людьми за допомогою голосових команд за подобою асистента Google, Siri, Alexa та Cortana. Вперше південнокорейського віртуального помічника продемонструють публіці в рамках виставки CES, яка почнеться на початку 2018 року, буквально через пару тижнів.

Обидві компанії, Kia і Hyundai, визнають, що роблять ставку на використанні штучного інтелекту в автомобілях майбутнього. Раніше подібної думки почали дотримуватися такі автомобільні концерни, як Toyota, Nissan і Honda. Хоча чому тут дивуватися, адже японці завжди робили упор на високі технології, роботів і штучний інтелект. Навіть американський концерн Ford в даний момент співпрацює з Amazon для того, щоб адаптувати голосову помічницю Alexa для своїх автомобілів. Так що тренд намічається цілком очевидний.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here