Управління різними механізмами за допомогою сили думки є давньою мрією багатьох інженерів і вчених. Тільки уявіть, як було б здорово маніпулювати комп’ютером і іншими складними приладами, при цьому не докладаючи до цього ніяких фізичних зусиль. Керування автомобілем також входить в список подібних фантазій. Ось тільки якому з великих автомобільних концернів прийде в голову втілити подібну наукову фантастику в реальність? Першим подібним проектом став «Brain-to-Vehicle» (B2V) японської компанії Nissan.

З’єднати мозок водія і його автомобіль – завдання не з легких. І немає, поки вчені, що працюють в R & D підрозділі Nissan, не можуть з упевненістю сказати вам, що у них вийшло вирішити цю непросту задачу. Однак вони протягом декількох років досліджували мозкову активність безлічі водіїв і створили дуже цікаві алгоритми, що дозволяють в значній мірі удосконалити роботу штучного інтелекту, що відповідає за автономну їзду автомобілів. В майбутньому це може породити на світ дивний симбіоз автопілота і живої людини, які зможуть доповнювати один одного.

Технологія B2V зчитує мозкову активність водія в реальному часі і передає цю інформацію бортового комп’ютера автомобіля. Водій при цьому повинен надіти на голову спеціальний шолом, обладнаний безліччю сенсорів. Вивчаючи діяльність мозку людини, автономний автомобіль здатний передбачати подальші дії водія, вгадувати його бажання і в залежності від цього адекватно і, що найголовніше, своєчасно реагувати на його думки. В даному випадку слово «своєчасно» рівноцінно тому, що автоматична система здатна взяти на себе контроль приблизно на 0,2-0,5 секунди раніше того, як це зробить сам водій.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here